Jdi na obsah Jdi na menu
 


7.září 2013 - Závody Hasičských veteránů a žen

9. 9. 2013

Aneb Veterání v akci

Tak opět utekl rok a v sobotu 7.září 2013 s uskutečnilo klání veteránů o pohár hasičské soutěže s PS-8.V sobotu se nám vydařilo krásné počasí,vládla zde dobrá nálada.

Už se nám, ale tolik nedařilo v samotném závodě.Předcházela mu ranní soutěž mladých požárníků, která předznamenala jen o tři družstva menší účast než loni.Přesto ale účast 20 družstev mládeže určitě potěšila pořadatele.Zvláště potěšila starosty okrsku účast přípravek mládeže z Vrchoslavic, kteří v sobotu poprvé startovali. Akorát štěstí nepřálo našim mladým borcům, proto obě družstva mládeže skončila shodně na čtvrté bramborové pozici.

Podobně byla i odpoledne očekávána menší účast družtev než loni. Nakonec dorazilo 7 družstev veteránů a 5 družstev veteránek. Premiéru ve Svodnici absolvovali veteránky z Doloplaz a hned ji oslavily druhým místem v soutěži. Našim “mexičanům“ se tolik nedařilo jako loni. K našemu výkonu pár drobností. Chyběli čtyři veteráni našeho kádru,kteří se nemohli soutěže zúčastnit. Nebyli lidi a tak jsme byli rádi, že jsme si nemuseli půjčovat z jiného družstva a naše družstvo jsme slepili dohromady. Ve složení.:velitel bratr Pekárek,strojník Emil Vydlák,Fčelka,Vlastik Mézl,Luboš Novotný,Franta Novotný,Martin Iránek a bratr Špaček se nám útok nakonec podařil. I když nesehranost týmu a absence tréninku se projevila trošku horším bodovým hodnocením a neměli jsme na lepší umístění. ​​​​

Soutěž vyhrály již tradičně a putovní poháry si odvezli jak v kategorii muži i ženy veteráni z Obědkovic.

I když jsme čekali lepší výsledky, troufám si tvrdit, že tady dobrá nálada zvítězila na celé čáře.Tak příště ať to vyjde lépe!                   -  K.Š.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář