Jdi na obsah Jdi na menu
 


24. 1. 2016 – Dětské šibřinky

25. 1. 2016

Po pátečním plese pro dospělé se hned na to v sobotním odpoledni konaly dětské šibřinky, letos s podtitulem „ Máme rádi zvířata“. Kolem druhé hodiny se košíkárna zcela zaplnila dospělými s dětmi, které se drželi tématu, takže to v sále vypadalo jako v ZOO. Zahájení odpoledne provedli pořádající hasiči v maskách leoparda, zajíce, kočky, psa a roje včel v podání Fčelky.

Úvodní vystoupení sobotního odpoledne patřilo dětem z Mateřské školy a jejich učitelkám. Všichni byli oblečeni v kostýmech ze zvířecí říše a celé jejich vystoupení ve stejném duchu i probíhalo. Po velmi zdařilém pásmu byli odměněni sladkostí a navíc ještě stylovým dárkem od Fčelky – sladkými úlky.

Pak už odpoledne pokračovalo obvyklými soutěžemi, buď za sladkou odměnu, nebo u skládaček, omalovánek a kreseb za štěstíčka.

Po prostřídání dětí u všech soutěží měla tradičně paní Margita připravené i soutěže pro dospělé masky. Tentokrát ty bylo lepení řetězu z papírových proužků. Po soutěžení se začaly vydávat odměny za soutěže a štěstíčka, které každoročně věnuje p. Margita Mézlová.

Po malém občerstvení párků v rohlících, pak následovala hlavní soutěž o ceny, do které ceny věnovala celá řada sponzorů. Za všechny bych chtěl jmenovat (snad se ostatní neurazí), dárce sladkých odměn – manželé Antoníčkovi, kteří věnovali dva marcipánové dorty – znak SDH na večerní ples a nádherného tučňáka na šibřinky. To ale nebyly jediné sladkosti v soutěži. Hasiči ještě věnovali 8 menších dortíků a roládu, které pro ně upekla p. Jarmila Horáková. Různorodých dárků v soutěži bylo plno, ale jako vždy ty sladké lákaly nejvíce. Po rozdělení všech odměn tu byla najednou šestá hodina a děti se rodiči se rozcházeli k domovům. Utahaní pořadatelé po 48 hodinách, které jen asi s tříhodinovým spánkem jinak strávili na nohách, je po chvilce následovali.

Obě tyto první hasičské akce letos nádherně vyšli v tom, že se na obou sešla spousta návštěvníků, kteří byli spokojeni, a to je vždy pro pořadatele ta největší odměna.

                                        Petr Buriánek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář